biżuteria ze złota

Złoto – dlaczego jest wykorzystywane do wyrobu złotej biżuterii?

Złoto od zawsze było pierwiastkiem, które swoimi właściwościami i wyglądem oczarowywało ludzi na całym świecie. Nie trzeba było długo czekać, aż ten złocisty metal zostanie wykorzystany do wyrobu ozdób i biżuterii. Biżuteria ze złota po dziś dzień cieszy się niezwykłą popularnością wśród obu płci. Dlaczego to właśnie złoto, a nie srebro czy platyna, jest materiałem tak szeroko wykorzystywanym w jubilerstwie i co można z niego zrobić?

Metal o niezwykłych właściwościach

Cechy, jaki charakteryzuje się ten pierwiastek, pozwalają na wykorzystanie go do wyrobu najróżniejszej złotej damskiej biżuterii. Posiada on szereg właściwości, które sprawiają, że jest to tak pożądany materiał na rynku jubilerskim. Po pierwsze, złoto bardzo łatwo jest uformować w dowolne właściwie kształty. Sprawia to, że wygląd złotej biżuterii jest ograniczony właściwie tylko kreatywnością samego projektanta. Mimo tej cechy, złoto jest również bardzo wytrzymałe, dzięki czemu nie ulega łatwo odkształceniu. Dodatkowo, złoto jest bierne chemicznie i może się roztworzyć tylko w specjalnych mieszaninach kwasów. Sprawia to, że biżuteria ze złota nie reaguje w normalnych warunkach ze swoim otoczeniem i nie niszczeje pod jego wpływem.

Co można zrobić ze złota?

Na rynku znaleźć można całe spektrum przedmiotów wykonanych z tego metalu. Pierścionki, naszyjniki, kolie, kolczyki, czy bransoletki to tylko niektóre z przedmiotów, jakie produkowane są z tego pierwiastka. Oferta złotej damskiej biżuterii jest na tyle szeroka i bogata, że każda z Pań może znaleźć wśród niej wyrób, który będzie jej najbardziej odpowiadał. Dodatkiem do biżuterii ze złota z tego sklepu są nierzadko również kamienie szlachetne i minerały różnego rodzaju, takie jak szafiry, szmaragdy, czy diamenty.