Nauka angielskiego – dlaczego warto?

Angielski to obecnie najbardziej rozpowszechniony język na świecie. Jako językiem pierwszym abo drugim mówi nim ogromna ilość ludzi w różnych krajach. Jest to też język, który w wielu dziedzinach pełni rolę języka międzynarodowego, w którym ludzie pochodzący z różnych krajów porozumiewają się domyślnie.

Dlaczego warto się go uczyć?

Przede wszystkim ze względu na większe możliwości edukacyjne i zawodowe. Znajomość języka pozwala na dostanie się do wymarzonego liceum albo na najlepsze studia. Na wielu polskich uczelniach już teraz niektóre zajęcia prowadzone są w języku angielskim, zwłaszcza jeżeli wykładowca jest gościem zaproszonym z zagranicy. O kandydatów często wymaga się dużych zdolności językowych już na etapie rekrutacji na studia. Znajomość języka ułatwia też znalezienie pracy. Obecnie w mało którym zawodzie choćby podstawowa jego znajomość nie jest wymagana. Na polskim rynku funkcjonuje obecnie wiele zagranicznych firm, w których codzienna komunikacja odbywa się właśnie w tym języku. Doskonała znajomość języka wymagana jest przy awansie na wyższe stanowisko i z całą pewnością jest niezbędna przy transferach pracowników do zagranicznych oddziałów.

Gdzie najlepiej nauczyć się angielskiego?

Najlepszą opcją jest oczywiście zaczęcie jak najwcześniej i przykładanie się do nauki języka w szkole. Nie zawsze jednak jest to możliwe. Warto więc skorzystać z usług szkół językowych, zwłaszcza że wiele z nich działa również w sieci. Nauka angielskiego przez Skype jest jak najbardziej możliwa – dzięki niej można szlifować swoje zdolności językowe bez wychodzenia z domu. Jest to szczególnie istotne w czasie pandemii, kiedy wiele osób stara się ograniczać do niezbędnego minimum kontakty z innymi. Ważny jest oczywiście przede wszystkim nie wybór szkoły, ale własne zaangażowanie i wniesiona praca.