Zestawy figurek kolekcjonerskich

Figurki kolekcjonerskie przedstawiające znane postacie z gier, filmów lub książek bywają oferowane w zestawach, rzadziej pojedynczo. Dzięki temu osoby zainteresowane daną serią mogą za jednym podejściem kupić przynajmniej kilka przedmiotów powiązanych z ich ulubioną produkcją. Zestawy są cenione przez dorosłych, którzy często traktują je jako element kolekcji, i bardzo lubiane przez dzieci.

Co zawiera zestaw?


W przeciętnym zestawie powiązanym z filmem, serialem czy grą może znaleźć się jedna lub więcej postaci plus różne akcesoria. Czasami figurkę można przebierać i wyposażać. Innym razem może ona mieć dostęp do przedmiotów, których używała w filmie czy grze – to pojazdy, bronie, przedmioty magiczne itd.

Zestaw zapewnia sporo fajnej zabawy, ale bardzo rzadko kończy się na jednym. Możliwość łączenia ze sobą postaci, wyposażenia, elementów świata wyobrażonego to coś ciekawego nie tylko dla dzieci.

Zestawy a pojedyncze figurki


Nie zawsze można kupić od razu wszystkie przedmioty związane z daną grą czy serialem. Twórcy serii chcą zarobić i jednocześnie zapewnić fanom więcej rozrywki, dlatego też zestawy nie są rozbudowane. Niekiedy trzeba dokupić kilka lub szukać pojedynczych figurek kolekcjonerskich do skompletowania całości.

Dla miłośników książki czy gry takie poszukiwania same w sobie stanowią fantastyczną zabawę, zwłaszcza jeśli możliwe jest wymienianie się z innymi fanami – daje to okazję do zawarcia nowych znajomości. Choć zestawy nie są tanie, osoby naprawdę lubiące postacie z filmu czy książki z całą pewnością będą chciały je kupić.