dzika róża

Dzika róża w ogrodzie

Jeśli mamy ogród, to świetnym wyborem jest dzika róża, która będzie idealnie wyglądała wśród naszych roślin. Warto też dodać, że taka róża może przepięknie kwitnąć i pachnieć. Warto też dodać, że taka dzika róża może mieć wiele zalet i zastosowań, dlatego jest ona idealnym kwiatem w ogrodzie.

Jakie zastosowanie ma dzika róża?

Gdy chcemy mieć dziką różę w ogrodzie, to warto, jest wiedzieć o tym, że posiada ona wiele zalet i zastosowań. Między innymi dziką różę wykorzystuje się do tworzenia:

  • konfitur,
  • dżemów,
  • soków,
  • syropów,
  • nalewek,
  • win,
  • herbat owocowych,
  • suszu.

Dzięki temu, że można na tak wiele sposobów wykorzystać ten kwiat, to jest ona nieocenioną rośliną w naszym ogrodzie. Dodatkowo także dzika róża zawiera wiele witamin i wartościowych substancji odżywczych, które wspomagają nasz organizm.

Jakie wymagania ma dzika róża i jak ją pielęgnować?

Warto wiedzieć, że dzika róża (zobacz) jest dość odporna na ataki szkodników, przez co może się świetnie przyjąć w naszym ogrodzie. Preferuje ziemie żyzne i bogate w wapń. Jest to roślina zasadniczo mało wymagająca. Należy też dodać, że jest to roślina, która może przetrwać również suszę i niskie temperatury. Bez problemu wytrzyma także zimą, bez potrzeby żadnego okrywania włókniną. Warto umieścić ją w nasłonecznionym miejscu, dzięki czemu pąki mogą się szybciej rozwijać. Dobrze jest przycinać dziką różę tylko w celach estetycznych, a wiosną dobrze jest wyciąć słabe i ususzone pędy, które mogą wstrzymywać rozwój tej rośliny. Gdy chcemy mieć dziką różę w ogrodzie, to dobrze, by była ona posadzona w miejscu oddalonym od innych krzewów i roślin, dzięki czemu będzie mogła się w spokoju rozwijać i nie zabierze innym roślinom miejsca.

Dzika róża w ogrodzie to świetny wybór, dlatego tez warto mieć jej sadzonki. Dobrze jest też wiedzieć, że taka róża może się rozrastać do dużych rozmiarów, przez co trzeba jej zapewnić odpowiednie miejsce, na tyle wystarczające, by mogła bez przeszkód prawidłowo rosnąć. Sadzonki dzikiej róży można dostać w różnych agrocentrach i sklepach ogrodniczych.