majtki damskie

Jak wybrać odpowiedni krój majtek do sylwetki kobiety?

Jednym z najbardziej intymnych elementów kobiecej garderoby są majtki damskie. Niektóre dziewczyny nie przywiązują zbyt dużej wagi do wyboru bielizny, choć odpowiednie majtki są kluczem do komfortu i pewności siebie. Aby ułatwić proces wyboru, przygotowaliśmy przewodnik dotyczący wyboru damskich majtek według rozmiaru i typu sylwetki.

Wybieranie rozmiaru bielizny damskiej

Najpierw należy ustalić rozmiar bielizny, aby zapewnić sobie wygodne dopasowanie. Ustalenie swojego rozmiaru nie jest trudne, wystarczy mieć miarkę. Zaleca się dokonywanie pomiarów rano, na czczo, kiedy żołądek nie jest jeszcze pełen smakołyków. Staraj się wykonywać umiarkowane wydechy, uwalniając płuca.

Jak prawidłowo zmierzyć obwód talii i bioder?

Owiń taśmę mierniczą wokół talii na wysokości pępka, w najwęższym miejscu. Taśma miernicza powinna przebiegać równolegle do podłogi i ściśle przylegać do ciała, ale nie ściskać go. Upewnij się, że taśma jest prosta i nie jest nigdzie skręcona. Zapisz wyniki pomiarów obwodu talii. 

Biodra powinny być mierzone w najbardziej wypukłej części pośladków. Połóż stopy razem i stań przed lustrem, aby upewnić się, że taśma nie jest skręcona. Najlepiej jest dokonywać pomiaru bez ubrania, aby miarka lepiej przylegała do ciała. Przy zamawianiu bielizny należy pamiętać, że w zależności od marki i kraju sprzedaży rozmiary mogą się różnić. Zalecamy zapoznanie się z tabelą rozmiarów na stronie internetowej danego sklepu, aby dopasować swoje parametry do siatki rozmiarów danej marki.

Jak dobrać odpowiednie majtki damskie?

Po określeniu swojego rozmiaru możesz zacząć wybierać bieliznę idealnie dopasowaną do figury. Jest to ważne, ponieważ bieliznę nie zawsze dobiera się do ubrań noszonych na wierzchu. Nie zawsze wyglądają odpowiednio wystające z niskich spodni stringi lub zarysy szorstkiej bielizny na cienkiej spódnicy. Sklepy z bielizną damską jak np. ten tutaj oferują niesamowitą różnorodność kształtów majtek, dopasowanych do różnych typów ciała. 

majtki damskie

Stringi są odpowiednie dla dziewcząt o figurze klepsydry i odwróconego trójkąta. W przypadku tych ostatnich zalecamy wybieranie modeli z elementami dekoracyjnymi w postaci falban lub falbanek, aby optycznie zrównoważyć sylwetkę. Dziewczynom o figurze gruszki zaleca się wybór stringów, jeśli chcą podkreślić szersze uda.

Bikini damskie

Popularny rodzaj bielizny, lepiej znany jako część kostiumu kąpielowego. Istnieje jednak wiele modeli staników bikini przeznaczonych również do noszenia na co dzień. Majtki te składają się z dwóch trójkątów, połączonych z boku cienkimi paskami materiału, wiązaniami lub gumkami. Modele wiązane nie są zbyt wygodne do noszenia przez cały czas, ale wyglądają ładnie i nietypowo.