Jaką hulajnogę parkową wybrać

Jaką hulajnogę parkową wybrać?

Hulajnogi wyczynowe zyskują coraz większą popularność i to zarówno wśród młodych, jak i starszych osób. Nie ma w tym nic dziwnego, bo jest to sport angażujący, a przy tym sprawiający dużo frajdy. Taką hulajnogę można zabrać ze sobą do skateparku i uczyć się wielu różnorodnych tricków, co nie tylko pozytywnie wpływa na kondycje, ale i na koncentrację. Przy sportach wyczynowych bardzo ważne jest to, jakiego sprzętu się używa, dlatego warto dobrać odpowiednią hulajnogę. Na co zwrócić uwagę przy jej zakupie? 

Hulajnoga wyczynowa parkowa – co jest ważne przy jej zakupie? 

Każda hulajnoga, czy to klasyczna, czy wyczynowa powinna mieć odpowiedni rozmiar. Zbyt duże lub zbyt małe hulajnogi parkowe uniemożliwią poprawne wykonywanie tricków, przez co będzie to uciążliwe, a nawet niebezpieczne. Kolejną ważną rzeczą są koła – powinny być nieco większe niż w zwyczajnej hulajnodze. Warto zwrócić uwagę również na sam podest. Przy wykonywaniu trudniejszych sztuczek warto zainteresować się również szerszym podestem, który umożliwia wygodne ułożenie stóp w różnych pozycjach. 

hulajnoga na skatepark czarna

Hulajnoga na skatepark – z czego powinna być wykonana? 

Hulajnoga parkowa powinna być jak najlżejsza, aby nie nie była przeszkodą przy uczeniu się tricków. Najlepszym wyborem będzie ta z movino, która wykonana jest z wysokiej jakości stopów aluminium. Dzięki temu taka hulajnoga wyczynowa parkowa będzie lekka, ale przy tym bardzo wytrzymała, więc nie trzeba się o nią obawiać. Takie sprzęty można znaleźć w przeróżnych cenach i na początek najlepiej wybrać taką ze średniej półki. Te najtańsze mogą być zbyt słabe, a ich kółka będą się zacinać. Te dla osób zaawansowanych są bardzo drogie, dlatego nie warto od razu w nie inwestować, tym bardziej, jeśli dopiero zaczyna się swoją przygodę z tym sportem. Hulajnogi dla osób średniozaawansowanych mogą być strzałem w dziesiątkę.