Pierwsze kroki z hamakami: Przewodnik jak znaleźć właściwy

Ludzie kochają hamaki za ich komfort, wszechstronność i czynnik relaksacyjny. Są one idealne do powieszenia na podwórku lub w zacienionym miejscu wewnątrz budynku, powiedzmy w pobliżu okna, więc można czytać, dziergać lub po prostu cieszyć się nimi z ulubionego krzesła.

Łatwo jest znaleźć tanie hamaki z cienką tkaniną, która jest delikatna i oferuje niewielkie wsparcie. Jednak dobrej jakości hamaki są wykonane z szerokich bawełnianych lub nylonowych pasów, które zapewniają wygodniejsze podparcie pleców i ramion niż hamaki sznurkowe. Sekret tkwi w splocie pasów i gęstości włókien.

Dobre hamaki mają pasy dwukrotnie szersze od zwykłych, dzięki czemu nie wbijają się w ciało tak bardzo jak inne hamaki. Powinieneś również szukać grubych, wysokiej jakości szwów na całej powierzchni, aby upewnić się, że wytrzyma dłużej niż inne hamaki dostępne obecnie na rynku.

Znalezienie odpowiedniego rozmiaru hamaka dla ciebie

Hamak jest przede wszystkim mierzony szerokością tkaniny, a nie długością, co może być mylące dla pierwszych nabywców. Szerokość tkaniny jest określana przez liczbę nici użytych do utkania tkaniny. Cienkie i delikatne tkaniny mają mniej nici, przez co są lżejsze i mniej trwałe niż szerokie i grube tkaniny z większą ilością nici, które dają w efekcie gęstszą, cięższą tkaninę.

Szerokość tkaniny powinna wynosić co najmniej 28 cali dla hamaka, który może pomieścić dwie osoby dorosłe; w przeciwnym razie będzie zbyt wąski dla komfortu. Możesz również szukać hamaków o nośności do 400 funtów, aby mieć pewność, że poradzi sobie z cięższymi użytkownikami.

Jednym ze sposobów, aby powiedzieć, czy hamak ma wystarczająco szeroką tkaninę, jest spojrzenie na liczbę nici splotu w jednym calu tkaniny. Im wyższa liczba nici, tym więcej nici jest w jednym calu, a tkanina będzie gęstsza.

Hamaki z bawełnianymi lub nylonowymi pasami

Bawełna i nylon to dwie najpopularniejsze tkaniny używane do produkcji pasów hamakowych. Hamaki bawełniane są miękkie, oddychające, wygodne i łatwe w pielęgnacji. Te hamaki są zwykle grubsze i bardziej gęste niż hamaki nylonowe, dzięki czemu są bardziej wygodne do leżenia. Hamaki bawełniane są również bardziej przystępne cenowo niż hamaki nylonowe i łatwiej je znaleźć na rynku. Jednak bawełna nie jest tak trwała jak nylon i może gnić lub łamać się szybciej niż pasy nylonowe. Hamaki nylonowe są mniej wygodne niż bawełniane, ale są bardziej wytrzymałe i starczają na dłużej. Grube pasy nylonowe są bardziej podtrzymujące i wygodne do leżenia niż pasy bawełniane. Hamaki nylonowe nie są tak oddychające jak bawełniane i mogą stać się nieprzyjemnie ciepłe, gdy pogoda się nagrzewa.