deska elektryczna do jazdy

Czy deska do jazdy to odpowiedni prezent dla dzieci?

Ostatnio zauważalny jest wzrost popularności takich środków transportu jak elektryczne deski do jazdy. Wyposażony w silnik elektryczny pojazd stanowi interesujący gadżet, który ułatwia przemieszczenie się. Przed udaniem się do sklepu warto dowiedzieć się, na jakie parametry sprzętu zwrócić szczególną uwagę. 

Parametry elektrycznej deski do jazdy

Elektryczną deskę do jazdy określa się również jako Mini Segway. To dwukołowy pojazd wyposażony w podest oraz silnik elektryczny. Sterowanie sprzętem odbywa się za pomocą pilota lub balansu ciała. W sprzedaży dostępne są zarówno modele przeznaczone dla dzieci, jak i dorosłych. Cena urządzenia uzależniona jest głównie od parametrów jednostki napędowej. Osoby, które traktują elektryczną deskorolkę jako nowoczesny środek transportu pozwalający na płynne przemieszczenie się po mieście, powinny zwrócić szczególną uwagę na pojemność akumulatora oraz moc silnika. Istotne znaczenie ma również czas potrzebny do naładowania baterii.

deska elektryczna do jazdy

Koła oraz inne komponenty deskorolki

Jeśli chodzi o komfort jazdy, jaki oferuje elektryczna deska do jazdy, będzie on uzależniony m.in. od rozmiaru kół. Modele, w których koła są małe i zawieszone nisko sprawdzają się podczas poruszania się po równej nawierzchni. Do jazdy w terenie lepiej nadają się urządzenia wyposażone w koła z głębokim bieżnikiem zawieszone wyżej. Przed zakupem warto zwrócić uwagę również na jakość materiałów użytych do produkcji. Decydując się na zaawansowany technicznie model, który będzie solidny i trwały, trzeba liczyć się z wydatkiem od kilkuset do kilku tysięcy zł. W sprzedaży dostępne są także tańsze modele, których jakość może być jednak niezadowalająca.