odżywka do włosów

Jaka odżywka do włosów jest dzisiaj dostępna w sklepie?

Każdy chciałby cieszyć się pięknymi, gęstymi, lśniącymi włosami. Niestety, natura nie zawsze bywa łaskawa. Z różnych powodów kondycja naszych włosów nie jest taka, jakbyśmy tego oczekiwali. Na szczęście dzisiaj producenci kosmetyków mają naprawdę wiele do zaoferowania. Z myślą o tych, którzy chcą naprawdę zatroszczyć się o własne włosy powstaje produkt, jakim jest odżywka do włosów. Wybór odżywek jest tak ogromny, że każdy znajdzie tą idealną dla siebie niezależnie od tego, czego potrzebują włosy.

Odżywka do włosów – jakie produkty można znaleźć w sprzedaży?

Odżywki do włosów to szeroka grupa produktów, które znacznie różnią się między sobą. Do tych najpopularniejszych zalicza się odżywki:

-proteinowe;

-emolientowe.

Trzecią dużą grupą odżywek są tak zwane humektanty.

Czym charakteryzują się odżywki proteinowe?

Odżywka do włosów proteinowa to produkt, który szczególnie dobrze sprawdzi się przede wszystkim w przypadku posiadaczy włosów zniszczonych. Jeśli potrzebna jest ich regeneracja, odżywka do włosów z tej grupy to naprawdę dobry wybór. Jest to kosmetyk, który skutecznie uzupełni brakujące składniki. UWAGA: zbyt częste sięganie po takie odżywki może sprawić, że włosy staną się szorstkie i sztywne. Dlatego warto stosować je naprzemiennie z innymi preparatami do pielęgnacji włosów. Odżywki proteinowe bardzo często bazują na takich składnikach, jak proteiny:

-owsa;

-mleka;

-jedwabiu.

Oczywiście producenci mogą sięgać również po wiele innych.

Co wyróżnia odżywki emolientowe?

Odżywka do włosów emolientowa to produkt idealny przede wszystkim do włosów suchych. Skutecznie nawilżają, jednocześnie delikatnie natłuszczając. Stosując je, nie tylko poprawia się stopień nawilżenia włosów, ale również mniejsza się ich podatność na uszkodzenia. W takich odżywkach bardzo często znajdują się różnego rodzaju oleje roślinne. Do tych najbardziej popularnych zalicza się olej arganowy.

Czym charakteryzują się humektanty do włosów?

Odżywka do włosów z tej grupy to produkt niezwykle silnie nawilżający. Ich stosowanie to pewność, że włosy nie będą traciły wilgoci. Do wykorzystywanych przez producentów składników zalicza się w przypadku tych odżywek przede wszystkim kwas hialuronowy. Stosowany jest również aloes, a także pantenol i gliceryna.

O czym należy pamiętać, stosując odżywki do włosów?

Wiele osób sięga po odżywkę do włosów, ale używa jej niewłaściwie. Wówczas kosmetyk nie zadziała. Dlatego zawsze należy sprawdzić na opakowaniu, jakie są wskazówki producenta. W zdecydowanej większości przypadków włosy nakłada się na umyte, a następnie lekko osuszone włosy. Bardzo ważne jest, aby usunąć z nich nadmiar wody. W przeciwnym razie odżywka do włosów po prostu spłynie i najzwyczajniej nie zadziała.